A Premier League meglepetése a Leicester City

Claudio Ranieri csapata hazai pályán fogadta az Aston Villát. A birminghami együttes, amely a tabella hátsó régiójáan küzd a 39. percben Jack Grealish góljával megszerezte a vezetést, majd a második félidőben Carles Gil futtából csavart a hosszú felsőbe, így magabiztos előnybe került a Villa.

Már mondhattuk is, hogy kipukkadt a leicester-i lufi, de a csapat olyan húsz percet produkált a végén, amelyre egy idieg még emlékeznek majd. A 72. percben Richie de Laet fejjel szépített – kellett a gólvonal technológia, de egyértelműen bent volt a labda. Tíz percre rá Jamie Vardy passzolt közelről a kapuba, így az egyik pontot már meg is mentette a meglepetés csapat.

A 89. percben Nathan Dyer önfeláldozó mozdulattal a harmadik hazai gólt is megszerezte, ezzel pedig három pont került a Leicester City neve mellé, amely így a Manchester City és a Manchester United között a második helyen áll. Jó társaság.

A játéknap másik mérkőzésén a Tottenham legyőzte a Sunderlandet.

Sunderland–Tottenham 0–1 (Mason, 82.)

Leicester City–Aston Villa 3–2 (De Laet 72., Vardy 82., N. Dyer 89., ill. Grealish 39., Gil 63.)

1. Manchester City 5 5 0 0 11:0 15
2. Leicester 5 3 2 0 11:7 11
3. Manchester United 5 3 1 1 6:3 10
4. Arsenal 5 3 1 1 5:3 10
5. Crystal Palace 5 3 0 2 8:6 9
6. Everton 5 2 2 1 8:5 8
7. Swansea 5 2 2 1 7:5 8
8. Norwich 5 2 1 2 8:9 7