Ronaldonak ötöse volt

Ronaldo a 20. percben mesterhármasnál járt – az elsőt a hetedikben szerezte, vagyis 13 perc elég volt a triplához –, majd adott egy gólpasszt Benzemának. Elképesztő félórát produkált a portugál. Utánozhatatlan, elképesztő, fenomenális és még sorolhatnánk a jelzőket.

A második félidőben Ronaldo bepakolt még kettőt, vagyis a Real simán kiütötte idegenben az Espanyolt.

Rolando az ötösével immár 230 gólnák tart – 204 meccsen hozta ezt össze –, így már a negyedik helyen áll a spanyol bajnokság örök-góllövőlistáján, amelyet Lionel Messi vezet 287 góllal. CR7 második alkalommal szerzett öt gólt egy meccsen: idén április 5-én a Granada elleni 9–1-es sikerből vetteki ennyivel a részét.

Messi mindeközben csere volt a Barcelonában az Atletico Madrid elleni, 2–1-es gránátvörös-kék sikert hozó rangadón. Luis Enrique a csapat vezetőedzője elmondta, hogy az volt tartalék a világsztár, mert a hétközi válogatott meccs miatt sokat utazott, így fáradt volt, nem akarták kockáztatni a sérülést.

Végül az edző húzása bejött, mert hiába vezetett Torres góljával az Atletico, Neymar és a csereként beállt Messi találataival fordított a Barcelona.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
3. FORDULÓ
Atlético Madrid–Barcelona 1–2 (F. Torres 51., ill. Neymar 55., Messi 76.)
Betis–Real Sociedad 1–0 (Rubén Castro 41.)
Espanyol–Real Madrid 0–6 (C. Ronaldo 7., 17., 20., 61., 81. – a másodikat 11-esből, Benzema 28.)
Sporting Gijón–Valencia 0–1 (Alcácer 91.)