Bajor gólgyár, feltámadó Barca

Azt körülbelül tudhattuk, hogy Lionel Messi pótolhatatlan – az argentin a hétvégén sérült meg és hetekre kidőlt –, de az is nyilvánvaló, hogy nélküle is nyernie kellett a Barcelonának a Leverkusen ellen. Ennek megfelelően is kedzett Luis Enrique csapata, amely Rakitics és Sandro révén akár az első félidőben is előnybe kerülhetett volna. Kimaradtak a nagy lehetőségek és a félidő hajrájában Kirjakosz Papadopulosz fejesével megszerezte a vezetést a Leverkusen. Tegyük hozzá, hogy Mathieu és a kapus Ter Stegen alaposen benne volt a szöglet után esett gólban.

A második félidő is nagyszerű iramban kezdődött, s természetesen fölényben volt a Barcelona. A hazai csapat egészen a hajráig nem tudott gólt szerezni, igaz akkor kettőt is. A 80. percben Luis Suárez lövése utáni kipattanót Sergio Roberto vágta a kapuba, majd két perccel később az uruguay-i kapásból lőtt a bal felsőbe, máris vezetett és nyert a Barcelona.

Suárez gólja:

A csoport másik meccsén nagy meglepetés született. A selejtezőből, a Videoton kiejtő BATE Boriszov fogadta az első csoportmeccsen, a Barcelonával ikszelő Romát. Harminc perc elteltével a fehéroroszok 3–0-ra vezettek – elképesztő! Mladenovics két és Sztasevis egy góljára csak a hajrában tudott válaszolni Gervinho és Toroszidisz, így a hazai előnyből megmaradt egy gól.

Az F-csoportban a Bayern München simán legyőzte az előzp 45 tétmérkőzését veretlenül letudó Dinamo Zagreb együttesét. Gyorsan, már a 13. percben előnybe került a hazai csapat, hiszen Douglas Costa lövését nem érte el Eduardo kapus. Újabb nyolc perc elteltével Lewandowski is kihasználta a ziccerét, majd Götze és ismét Lewandowski talált be. Egy félidő alatt elrendezte Pep Guardiola csapata a mérkőzést, a fordulás után szerzett Lewandowski gól már csak a ráadás volt.

Tovább folytatódik az angol csapatok vergődése a BL-ben. Az Arsenal hazai pályán kapott ki az Olympiakosztól. A londoni együttesnek muszáj volt nyernie, hiszen az első fordulóba is kikapott. Ehhez képest a 33. percben Felipe Pardo a vendégeknek szerzett vezetést, amit Theo Walcott két perccel később ki tudott egyenlíteni. Viszont még az első félidőben ismét vezettek a vendégek, mert David Ospina egy görög szöglet után a saját kapujába helyezte a labdát. A szünet után húsz perccel Alexis Sánchez még egyenlített, de egy perccel kéősbb Alfred Finnbogason ismét az Olympiakoszt juttatta előnyhöz. Erre már nem volt válasz, így nyert a görög gárda.

Íme a győztes gól:

A játéknap másik angoljának, a Chelsea-nek sem sikerült pontot szereznie az FC Porto ellen. A portugál csapatban pályára lépet Iker Casillas, aki ezzel már 152. BL-mérkőzésénél tart, ami új csúcs. Volt is dolga az első félidőben, de mégsem a londoniak, hanem a spanyol csapat kapusa szerzett vezetést a 39. percben André André góljával. Az első félidő hosszabításában Willian lőtt egy szabadrúgásból a hazai kapuba, így döntetlennel ért véget a játékrész. A kissé unalmas első 45 perc után, a második kifejezetten szórakoztató volt, s az 52. percben Maicon szép csúsztatással szerzett ismét vezetést a hazaiaknak. Az eredmény a végéig nem változott, vagyis az angol csapatok egyelőre még nem szereztek pontot a BL-csoportkörben...

A csoport másik meccsén a Dinamo Kijev idegenben győzte le 2–0-ra a Maccabi Tel-Avivot

A H-csoportban a Valencia egy első félidőben szerzett góllal 1–0-ra nyert a Lyon ellen idegenben, a Zenit pedig hazai pályán aratott 2–1-es sikert a Gent ellen.