Az AS Roma nyerte a rangadót

Nem sikerült győznie az Internek Palermoban, pedig Perisic révén előnyt szereztek a második félidő derekán. Gilardino egy kavarodás után szerzett szerencsés gólját követően hiába támadtak a nerazzurik,  újabb találatot nem sikerült elérniük ,így sorozatban már négy mérkőzés óta nyeretlenek a Seria a-ban.

Vasárnap délután a Milan hazai pályán utolsó percekben rúgott góllal nyert a szívós Sassoulo ellen, kapuban az „új Buffonként” emlegetett, 16 éves Gianluigi Donnarummával, akiben eléggé bízhat Mihajlovic vezetőedző, hiszen így a padra került Abbiati és Diego Lopez is. A Juventus Dybala és Mandukic találataival simán nyert az Atalanta ellen. A torinoiaknak még az is belefért, hogy Pogba a második félidő végén elszórakozzon egy büntetőt.

A forduló rangadóján a vendég AS Roma Salah és Gervinho góljaival viszonylag hamar megnyugtatta a fővárosiakat. Lefújás előtt pár perccel Salah sportszerűtlensége miatt emberhátrányba kerültek a vendégek, de Babacar szépitő találata túl későn érkezett. Fontos győzelmével a Roma a táblázat élére ugrott.

A Napoli Higuain második félidőben szerzett góljával nyert a házigazda Chievo ellen, egy rengeteg szabálytalanságokkal tarkított mérkőzésen. Érdekesség, hogy Higuain kilenc hónap után szerzett ismét idegenben bajnoki gólt. A Napoli győzelmével feljött a második helyre a bajnokságban.

Eredmények:

Empoli - Genoa                          2  -  0 (Krunic 44., Zielinski 57.)

Carpi -  Bologna                          1 – 2   (Letizia 24. ill. Gastaldello 47., Masina 90+3.)

Palermo –FC Internationale          1  - 1  (Gilardino 66., ill. Perisic 60.)

Sampdoria – Hellas Verona      4  -  1 (Muriel 11., Zukanovic 28., Soriano 45., Eder 54 .ill. Ionita 75.)

AC Milan – Sassoulo                   2  - 1 (Bacca 31., Adriano 86., ill. Berardi 53.)

Juventus - Atalanta                    2  - 0 (Dybala 28., Mandzukic 49.)