Döntetlen a manchesteri rangadón

Gól nélküli döntetlennel ért végett az Old Traffordon a manchesteri házi rangadó. Szinte helyzet sem adódott a mérkőzésen, Lingard felső léces emelésén kívül egyik kapu sem forgott veszélybe. A Unitednek akadtak kisebb lehetőségei, a Citynek még az se nagyon. Tulajdonképpen a várva várt derbi nagy csalódást okozott, egyik fél sem érdemelt győzelmet.

Tartja remek formáját az Arsenal. Giroud most a kezdőben kapott helyet, rögtön góllal hálálta meg a bizalmat. 2 perccel a vezető találat után Koscielny fejesével már két góllal vezettek az ágyusok, viszont a félidő utolsó percében Barkley egy szerencsésnek mondható lövéssel ismét nyíltá tette a mérkőzést. A második félidőben csak helyzetekig jutottak a csapatok az Arsenal nemigen kockáztatott, az Everton pedig képtelen volt betalálni, így maradt az erdmény. Ráadásul a meccs utolsó percében a vendégcsapatból Barry a kíállitás sorsára jutott. Győzelmével az Arsenal csak rosszabb gólkülönbségével második a City mögött.

Már nem is számít akkora meglepetésnek, hogy ismét kikapott a Chelsea. A nyugat londoni derbin a hazai West Ham szerzett vezetést Zarate révén, Cahill a második félidő elején azonban kiegyenlített egy szerencsés góllal. A mérkőzés vége felé Carroll ismét a hazaiakat juttatta vezetéshez, és erre Mourinho fiainak már nem volt válasza. Ismét nem sikerült teljes létszámban befejezni a mérkőzést a kékeknek, most Maticnak kellett idő előtt az öltözőbe vonulnia. Hét sárga lapot is összeszedtek, ami egyértelműen jelzi, valami nagyon nincs rendbe a Chelseanél!!!

Nem sikerült Klopp csapatának nyernie. A házigazda Liverpool 10 perccel a vége előtt Benteke találatával megszerezte a vezetést, azonban nem sikerült kihúzniuk a hátralevő időt, Mane nem sokkal a vége előtt egyenlitett.  Így Kloppnak még várni kell az első bajnoki győzelemre az Anfield Roadon.