Nyertek az esélyesek

Változatos magas színvonalú mérkőzésen nyert a Real a Celta Vigo otthonában. A „blancok” hamar kétgólos előnyhöz jutottak C.Ronaldo – a spanyol bajnokságban szerzett 234. góljával – (már csak egy gólra van Hugo Sancheztől) valamint a jobb hátvéd Danilo pontos lövésével. Pár perccel a lefújás előtt a hazaiak kedvence Nolito lőtt bombagólt, mellyel nagyon izgalmassá tette a hajrát. A hosszabbítás utolsó pillanatában azonban a brazil Marcelo betalált a hazaiak hálójába, ezzel bebiztosítva a fontos győzelmet a fővárosiak számára!

Jóval könnyebb feladata volt a rivális Barcelonának. Bár a vendég Eibar korán vezetést szerzett, Suarez mesterhármasával könnyedén fordítottak a hazaiak, így felkapaszkodtak a dobogó második fokára.

A vasárnap este rangadóján hazai siker született. Az Jackson Martinez a vendégvédők brutális hibáit kihasználva vezetést szerzett az Atletico Madridnak, amit Ferreira-Carrasco egyéni alakításával még a félidő előtt megduplázott. Szünet után a Valencia mindent megtett a pontszerzésért, de erejükből csak egy büntetőgólra futotta, így az Atleti győzelmével a dobogó harmadik fokára került, szorosan tapadva a Real Madridra illetve Barcelonára.

Végül nézzük a forduló eredményeit:

Celta Vigo- Real Madrid                1 - 3   (Nolito 85. ill. Ronaldo C. 8., Danilo 23., Marcelo 90+5.)

Granada – Betis                             1 – 1 ( Foulquier 3. ill. Castro 40.)

Sevilla – Getafe                               5 – 0 (Gameiro 35. 45. 60., Banega 50., Konoplyanka 81.)

Malaga – Deportiva La Coruna    2 – 0 (Tighadouini 62., Carlos J. 85.)

Levante – Real Sociedad               0 – 4 (C.Vela 8. 84., Agirretxe 35., Illarramendi 82.)

Las Palmas – Villareal                    0 – 0

FC Barcelona – Eibar                      3 – 1 (Suarez  21. 48. 85., ill. Baston 10.)

Atletico Madrid – FC Valencia      2 – 1 (Martinez 32., Ferreira 40. ill. Paco 72.)