Tíz emberrel nyert az Inter, ismét kikapott a Juve

Kedd esti mérkőzésen Bolognába látogatott az Inter. Az első félidő katasztrofális játékot hozott, egyetlen említésre méltó esemény sem történt. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, azonban Felipe Melo vitatható megmozdulása után emberhátrányba kerültek. A kiállítás felpaprikázta Mancini csapatát és Icardi góljával vezetést is szereztek. A hátralevő időben hiába próbálkoztak a hazaiak, egyetlen lehetőségüket az utolsó utáni percben nem sikerült kihasználni, így az Inter megszerezte a nagyon fontos három pontot.

Történelmi vereséget szenvedett Juventus. A Sassuolo története során még soha nem győzte le a zebrákat, most ez is megtörtént, Sansone csodálatos szabadrúgásával. Chiellini az első félidő végén a kiállítás sorsára jutott, emberelőnyét okosan kihasználta a hazai csapat. A Juve így csak 12. a tabellán!

Az élcsapatok közül az AS Roma simán elintézte az Udinesét, a Fiorentina magabiztosan győzött Veronában, míg a dél-olasz derbin a Napoli Higuain (8. bajnoki gólja-ezzel vezeti a góllövőlistát), valamint Mertens találatával nyert a bukdácsoló Palermo ellen.

A 10. forduló eredményei:

Bologna–FC Internationale 0–1 (Icardi 67.)

AC Milan–Chievo 1–0   (Antonelli 53.)

AS Roma–Udinese 3–1   (Pjanic 4., Maicon 9., Gervinho 63. ill.  Thereau 77.)

Atalanta–Lazio 2–1   (Basta öngól 69., Gomez 86. ill. Biglia 17.)

Frosinone–Carpi 2–1   (Ciofani 51., Sammarco 91. ill. Marrone 67.)

Napoli–Palermo 2–0 (Higuan 39., Mertens 80.)

Sassuolo–Juventus 1 –0 (Sansone 20.)

Verona–Fiorentina 0–2 (Marquez öngól 25., Kalinic 57.)

CC Torino–Genoa 3–3 (Lopez 288., Zappacosta 35.,Tachtsidis öngól 89. ill., Laxalt 26. 94., Pavoletti 67.)

A Sampdoria Empoli mérkőzést holnap rendezik.