Meglepően sima Liverpool győzelem a rangadón

Jürgen Klopp-nál megtört a jég, hiszen sikerült nyernie a Premier League-ben a Liverpoollal. Nem is akármilyen győzelmet arattak a vörösök, hiszen a mostani formájához képest nem is olyan gyengén játszó Chelsea ellen tudtak viszonylag simán nyerni. Pedig az elején még jól indult a mérkőzés Mourinho fiai számára, a 4. percben már vezettek a kékek Ramires fejesével, majd pár percre rá egy nagy helyzet is kimaradt azon oldalon. Aránylag kiegyenlített volt utána a meccs, de Coutinho az első félidő végén és a második közepén is villant egyet-egyet és két hatalmas gólt akasztott Begovic kapujába. Majd a vége felé a már széteső Chelsea-nek Benteke vitte be a kegyelemdöfést és állította be az 1-3-as végeredményt.

A kérdés már csak az meddig tűri ezt Abramovics, mert Mourinho alatt már láthatóan nagyon rezeg a léc, illetve, hogy meddig tart a Chelsea-nek ez a pocsék formája, mert a tavaly a gólokat szóró Diego Costa most csak a balhék miatt híres, valamint a José szerint világklasszis szintű Eden Hazard is értékelhetetlenül futballozik ebben a szezonban.

Gond nélkül hozta a meccsét az Arsenal, az ágyúsok Swansea-ba látogattak, ahol a 0-0-s első félidő után Giroud, Koscielny és a jobb szélső poszton csak negyedik választásnak számító Joel Campbell is eredményes volt. A Citynek már döcögősebben ment a Norwich ellen, ugyan még Otamendi gyönyörű fejesével vezetett Pellegrini csapata, ám a 83. percben Hart hatalmas bakija után Jerome kiegyenlített. Nem bírta ki azonban a Norwich a mérkőzés végét, ugyanis Sterling kapuba tartó lövését Russel Martin kézzel védte ki egy piros lapért, majd a büntetőt Yaya Touré értékesítette a 89. percben. A történethez hozzátartozik, hogy a hosszabbításban Sterling még egy tizenegyest kiharcolt, azt azonban Kolarov mellé rúgta.

Szombati eredmények:

Chelsea – Liverpool  1 - 3 (Ramires 4., ill. Coutinho 45+3., 74., Benteke 83.)

Crystal Palace – Man. United 0 - 0

West Bromwich – Leicester City 2 - 3 (Rondon 30., Lambert 84., ill. Mahrez 57., 64., Vardy 77.)

Swansea – Arsenal  0 - 3  (Giroud 49., Koscielny 68., Campbell 73.)

Man. City – Norwich  2 - 1  (Otamendi 67., Touré 89., ill. Jerome 83.)

Newcastle – Stoke City  0 - 0

Watford – West Ham  2 - 0  (Ighalo 39., 48.)