BL: a Real és a Manchester City is továbbjutott

Rekord gyorsaságú góllal nyert a Real Madrid a PSG ellen. Az első félidőben csereként beállt Nacho csak két perce volt a pályán, amikor pimasz (potya?) gólt szerzett. Soha, egyetlen első félidőben beállt cserejátékos sem volt még ilyen gyorsan eredményes a BL-ben, mint a Real futballistája. A gólon kívük csak nagy helyzetek voltak mindkét oldalon, a francia csapat jól futballozott, de nem tudott gólt szerezni, úgy pedig nehéz pontot szerezni Madridban. A csoport másik meccsén a Sahtar alaposan helybenhagyta a Malmőt, hiszen az ukrán csapat 4–0-ra nyert.

A Manchester City gyorsan elrendezte a meccsét Sevillában, hiszen az első félidőben kialakult a 3–1-es angol győzelem. Mivel a Juve, emberhátrányban, csak egy pontot tudott szerezni, így a City továbbjutott a csoportjukból.

404 perc gólcsend után ismét eredményes volt a Manchester United. Ki más, Wayne Rooney fejelt gólt a CSZKA Moszkva ellen. Ezzel lezárult a kellemetlen sorozat, s a MU története során először győzött le hazai pályán egy orosz csapatot. A csoport másik meccsén 2–0-ra győzte le a PSV a Wolfsburgot.

A Benfica 2–1-re nyert a Galatasaray ellen, s mivel az Atletico Madrid csak 0–0-t játszott Kazahsztánban, a portugál csapat közel került a továbbjutáshoz.

A játéknap összes góljának videóját megtalálja a folytatásban.

Végeredmények: Manchester United–CSZKA Moszkva 1–0,  Mönchengladbach–Juventus 1–1, Benfica–Galatasaray 2–1, PSV–Wolfsburg 2–0, Asztana–Atletico Madrid 0–0, Sevilla–Manchester City 1–3, Sahtar–Malmö 4–0, Real Madrid–PSG 1–0

22.29: Már 2–0 a PSV–Wolfsburg. De Jong.

22.28: Gaitan piros lapja miatt a Benfica emberhátrányba került.

22.20: És gólt szerzett a MU is! 1–0 a CSZKA ellen. Rooney. Ki más? A United 404 góltalan perc után volt eredményes.

22.17: A Sahtar nem tréfál, már 4–0. Alex Teixeira üti ki a Malmőt.

22.07: Luisao góljával 2–1-re vezet a Benfica a Galatasaray ellen. Nagyon beverte.

22.06: Látványos a meccs Madridban.

Fotó: uefa.com

21.59: Kinyílt a gólzsák... Már 3–0 a Sahtar–Malmö.

21.58: Vezet a PSV a Wolfsburg ellen és...

...egyenlített a Galatasaray a Benficával szemben.

21.55: Hernanes piros lapot kapott, emberhátrányban a JuventusÁlvaro Domingueznek csúszott oda későn a brazil.

21.52: A Benfica is megszerezte a vezetést a Galatasaray ellen. Jonas talált be.

21.51: Máris 2–0 a Sahtar–Malmö. Srna 11-esből.

21.50: Más: a magyar U16-os válogatott 3–0-ra legyőzte Romániát. Nem baj.

21.48: Folytatás.

21.47: Nacho a rekorder. Ilyen gyorsan még nem szerzett gólt csereként beállt játékos gólt az első félidőben. Alig két percet töltött a pályán a gól előtt a Real játékosa a PSG ellen.

21.46: A PSV–Wolfsburg, a MU–CSZKA és a Benfica–Galata is 0–0 a szünetben.

21.32: Nagyjából mindenhol kitört a szünet. Kivéve Madridban, ahol Cavani kihagyta az év helyzetét. A PSG játékosa elemelte a labdát Navas mellett, de a kapu mellett is.

21.29: Egyenlített a Juventus a Mönchengladbach ellen, Lichtsteiner góljával.

21.24: Már 3–1 a Citynek Sevillában. Bony góljával.

21.22: Szép lett volna, a PSG cseréje meg egyenlít, de Rabiot kapufát lőtt.

21.20: Nacho gólt is szerzett, vezet a Real a PSG ellen.

21.18: A Real is kényszerű cserét hajt végre, Marcelo helyett Nacho.

21.14: Vezet a Sahtar a Malmö ellen Gladkij góljával.

21.10: Szépített a Sevilla a City ellen. 1–2 Trémoulinas góljával.

21.07: Gyorsan jött két PSG helyzet Madridban, de még Ibrahimovic sem tudott betalálni.

Fotó: uefa.com / Twitter

21.03: Vezet a 'Gladbach a Juventus ellen. Johnson a gólszerző.

21.02: Sérülés miatt cserél a PSG. Verrattinak kell lemennie, Rabiot jön a helyére.

20.59: Nagy gól lőhetett volna Dahoud a 'Gladbach játékosa a Juventusnak, de 30 méteres lövése után a lécről kivágódot a labda.

20.56: Már 0–2 SevillábanFernandinho.

20.55: Iscót kell ápolni Madridban, mert felrepedt a fejbőre.

20.53: Megvan az első gól! Vezet a City Sevillában. Sterling volt az elkövető.

20.50: Lendületesen kezdett a Juventus, de Raffael révén a 'Gladbachnak is volt lehetősége.

20.45: Akkor a ma esti program: Real Madrid–PSG, Sahtar–Malmö, Benfica–Galatasaray, Asztana–Atletico (0–0), Manchester United–CSZKA, PSV–Wolfsburg, Sevilla–Manchester City. Kedzünk!

20.40: Ha már a BL-himnusz szól. A dal Georg Friedrich Händel, a nagyszerű barokk zeneszerző művének, a Zadok, a pap (Zadok the Priest) című koronázási himnuszának átirata. A géniusz 1727-ben komponálta II. György angol király megkoronázására. Az ötlet az UEFÁ-é volt, az átiratot Tony Britten szerezte. A művet a BL mérkőzések előtt a Royal Philharmonic Orchestra és az Academy of St. Martin in the Fields kórusának az előadásában hallhatjuk.

20.37: Ez meg egy pillanatkép a Mönchengladbach stadionjából.

20.36: Pellegrini, a Manchester City menedzsere is alaposan körbenézett a Sevilla stadionjában.

20.34: Holnap sem maradunk BL nélkül. Nemcsak az esti rangadókkal foglalkozunk majd kiemelten, hanem helyszíni tudósítással jelentkezünk a Puskás Akadémia–Celtic ifi BL-találkozóról is.

20.30: Ha a Benaglio – Klose, Jung, Naldo, Rodriguez – Caligiuri, Schürrle – Luiz Gustavo, Guilavogui, Arnold – Dost összeállítású Wolfsburg nyer a PSV ellen, akkor igen közel kerül a továbbjutáshoz.

20.25: Ez meg a manchesteri kiadvány Martiallal a címlapon. 90 perc talán elég lehet a kiolvasásához.

20.20: Így néz ki a hivatalos meccslap Madridban.

20.15: Az előző játéknapon a Real–PSG 0–0, a Juventus–Mönchengladbach 0–0, a CSZKA–MU 1–1 volt.

20:05: A Manchester United még soha nem győzött hazai pályán orosz csapat ellen. Most ennek a kezdőnek kell megtörnie az átkot: De Gea – Young, Smalling, Blind, Rojo – Schweinsteiger, Carrick – Lingard, Mata, Martial – Rooney. A CSZKAAkinfeev – Fernandes, Ignashevich, A. Berezutski, Schennikov –  Wernbloom Z. Tošić, Dzagoev, Milanov – Natcho, Musa.

20:02: A ködös Albion tegnap.

19:58: A Real így áll fel a PSG ellen: Navas – Danilo, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Modric, Casemiro – Isco, Ronaldo, Jesé. PSGTrapp – Thiago Silva, Maxwell, Aurier, David Luiz – Verratti, Thiago Motta, Di María – Matuidi, Cavani, Ibrahimovic. Egyik csapat sem védekezésre rendezkedett be.

19.55: Mönchengladbachból már kezdők is vannak. JuventusBuffon – Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner, Evra – Marchisio, Pogba, Hernanes, Sturaro – Morata, Dybala. MönchengladbachSommer – Christensen, Dominguez, Wendt, Johnson – Nordtveit, Dahoud, Stindl, Traoré – Xhaka, Raffael

19.50: A Real–PSG győztese továbbjut a csoportból, ha közben a Malmö kikap. Ugyancsak a 16 közé léphet a Juventus, ha nyer a Mönchengladbach otthonában. A City is továbbmehet, ha nyer és a Juve meccse iksz.

Ki jut ma tovább?

Szavazok

19.45: Szép jó estét mindenkinek! A nap első meccsén, a kazah Asztana hazai pályán 0–0-t játszott a spanyol Atletico Madriddal. Az Asztanában végig pályán volt Foxi, aki korábban az Újpest és a Kecskemét játékosa is volt.