Hertha gála után rangadók

Dárdai Pál a héten örömmel jelentette be, hogy Salolmon Kalu felépült a múlt heti agyrázkódása után és játszhat a Hannover ellen. Ha gonoszkodni szeretnénk, akkor akár azt is mondhatjuk, hogy ez a sérülés tett helyre valamit a csatárnál, aki három gólt szerzett péntek este.

Az elsőt a 33. percben, amikor a tizenhatoson belül megbolondított a védőket, majd a kapuba Albornoz lábai között és Zieler mellett a kapuba lőtt. A második félidőben – ahogy ez ilyenkor lenni szokott – kitámadt a Hannover, amit kihasznált a Hertha és egy kontra végén, a saját térfeléről induló Kalou egészen a tizenhatosig robogott, majd a behátráló kapus mellett higgadtan a hálóba lőtt.

A 70. percben a hannoveri Kijotake 11-esből szépített, de a 86. percben a Hertha is büntetőhöz jutott, ezt pedig Kalou értékesítette, így el is dőlt a meccs a vendégek javára. Dárdai Pál csapata a negyedik helyen várja a forduló érdemi részét.

A BL-ben szerdán gálázó Bayern München szombaton a VfB Stuttgartot fogadja. Javi Martínez valószínűleg kihagyja a mérkőzést. A Stuttgart a kiesés ellen küzd, ajándék lenne a döntetlen is.

A forduló meccse a Dortmund–Schalke lesz, amelyen akkor is telt ház lenne, ha a két csapat a harmadik vonalban futballozna. A BVB második, a Schalke ötödik, de utóbbi csapatnak tizenkét játékost kell nélkülöznie sérülés miatt.