Élre állt a Barcelona

Hozta a kötelezőt a Barcelona, vagy úgy is mondhatjuk, hogy hozta a kötelezőt Neymar és Suarez. A Villarealt fogadta Luis Enrique együttese, és gond nélkül 3-0-ra meg is verték őket. Természetesen Neymar és Suarez góljaival. Hatalmas formában van Messi sérülése óta a csatárpáros, a Barca utolsó 17 bajnoki gólját ők ketten szerezték, legutóbb szeptember 20-án, egy Levante elleni meccsen sikerült másnak is betalálni a Barcelonából, akkor Messi és Bartra is eredményes volt.

Kezd leszakadozni az élmezőnyből a Celta Vigo, aki a hétvégén a Valenciát fogadta és kapott egy ötöst. Lehet, hogy eddig bírta a Celta ezt a remek szereplést és mostantól elindul a lejtmenet? Nagyon úgy tűnik, hiszen ez a Valencia nem az idegenbeli győzelmeiről híres, eddig mindössze egyszer tudtak idegenben nyerni még a szezon elején. Az Atletico Madrid viszont még tartja a lépést a két spanyol gigásszal. Most a Gijont sikerült 1-0-ra megverniük, bár nem volt valami sima, ugyanis a győztes gólra egészen a 93. percig kellett várni, amikor Griezmann tudott a hálóba fejelni egy megcsúsztatott labdát.

Elszenvedte idei első vereségét a Real Madrid, a Sevilla otthonában. Pedig jól indult Benitez együttese számára a mérkőzés, Sergio Ramos szöglet után egy hatalmas gólt ollózott, viszont utána nem sokkal le is kellett hozni sérülés miatt. Utána szárnyra kapott a Sevilla, a félidő előtt még egyenlíteni tudott Immobile, majd a második félidőbe Banega és a csereként beállt, Llorente góljával már 3-1 volt az állás. Az utolsó percben még James Rodriguez szépíteni tudott, de akkor már késő volt.

A forduló eredményei:

Las Palmas – Real Sociedad          2-0 (Viera 28., Araujo 51.)

Celta Vigo – Valencia                      1-5 (Fernandez 24., ill. Alcacer 13., 46., Parejo 45., 64., Mustafi 79.)

Levante – Deportvio                        1-1 (Camarassa 54., ill. Perez 22.)

Eibar – Getafe                      3-1 (Enrich 16., 29., Saul 61., ill. Rodriguez 22.)

Rayo Vallecano – Granada            2-1 (Guerra 3., 10., ill. Babin  53.)

Malaga – Real Betis                        0-1 (Castro 64.)

Athletic Bilbao – Espanol 2-1 (Williams 8., Garcia 64., ill. Perez 51.)

Barcelona – Villareal                      3-0 (Neymar 60., 85., Suarez 70.)

Atletico Madrid – Gijon      1-0 (Griezmann 93.)

Sevilla – Real Madrid                     3-2 (Immobile 36., Banega 61., Llorente 74., ill. Ramos 22., James 93.)