Továbbra is szoros az élmezőny

Torinóból sikerült elhozni a 3 pontot az Internek, egy oldalszabadrúgást követően Kondogbia tudott betalálni, amivel be is állította az 1-0-ás végeredményt. Figyelemre méltó az Inter védekezése az idén, hiszen 12 mérkőzésen mindössze 7 gólt kaptak és ezzel együtt már a 8. mérkőzésüket hozták le kapott gól nélkül. Csak egy 0-0-s döntetlenre futotta a Milannak, aki az Atalantát fogadta szombat este, érdemes megemlíteni, hogy a 16 éves Gianluigi Donnarumma már zsinórban negyedik alkalommal kezdett, és a Milan azóta nem szenvedett vereséget, lehet, hogy jó pár évig nem lesz kapusgondja a Milannak?

Az Empoli otthonában sikerült nyerni 3-1-re a Juventusnak, pedig az elején még bajba voltak, hiszen Maccarone egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést az Empolinak, de utána jött Mandzukic, Evra és Dybala találata, amivel magabiztos győzelmet aratott a Juve. Idegenben győzte le a Sampdoriát a Fiorentina, Paolo Sousa együttese Ilicic korai büntető góljával, illetve Kalinic idei 7. találatával tudott nyerni, amivel vissza is ugrottak a tabella első pozíciójába.

A forduló legnagyobb mérkőzése a Római rangadó, Roma-Lazio találkozó volt, amit viszonylag simán, 2-0-ra sikerült megnyernie a Romának. Edin Dzeko már a 10. percbe megszerezte a vezetést büntetőből, majd a második félidő közepén egy kiugratás után Gervinho is betalált. Ezzel a fontos győzelmével a Roma szorosan tapad az Interre a tabellán.

A forduló eredményei:

Hellas Verona – Bologna   0-2 (Giaccherini 6., Donsah 14.)

Milan – Atalanta                  0-0

Torino – Inter                                    0-1 (Kondogbia 31.)

Palermo – Chievo                 1-0 (Gilardino 71.)

Roma – Lazio                                    2-0 (Dzeko 10., Gervinho 63.)

Sassuolo – Carpi                  1-0 (Sansone 28.)

Frosinone – Genoa              2-2 (Blanchard 31., Diakite 38., ill. Pavoletti 6., Gakpe 75.)

Empoli – Juventus                1-3 (Maccarone 19., ill. Mandzukic 32., Evra 38., Dybala 84.)

Napoli – Udinese                1-0 (Higuaín 53.)

Sampdoria – Fiorentina     0-2 (Ilicic 10., Kalinic 58.)