Kleinheisler bemutatkozott a Werderben

Régen fordult elő olyan, hogy egyszerre három magyar legyen pályán a német élvonalban, ám szombaton ez is megtörtént.

Kleinheisler László a kispadon kezdett a Werderben, amely Darida és Plattenhardt góljai miatt két gólos hátrányban ment szünetre a Hertha ellen. A 63. percben állt be a Videotontól télen igazolt támadó és nem sokkal később szépített is a zöld-fehér együttes – Bartels volt eredményes –, de Kalou ezt követően ismét kettőre növelte a berlini előnyt. A hajrában aztán Pizarro előbb tizenegyesből, majd egy fejessel is a kapuba talált, így 3–3 lett a mérkőzés végeredménye.

Kleinheisler László (jobbra) pontot ünnepelhetett / Fotó: kidker.de

A Hannover 3–0-ra kapott ki Leverkusenben – Chicharito duplázott a második félidőben – és egyre nehezebb helyzetben van. Szalai Ádám ugyan végig a pályán volt, de a tudósításokba csak egy alkalommal került be a neve, amikor a kezdőcsapatot ismertették.

A Frankfurt viszont értékes pontot szerzett az Augsburg ellen. Huszti Szabolcs végig a pályán volt és a 85. percben egy jó lövéssel veszélyeztetett is, de a hazaiak kapusa ekkor már a sokadik bravúrját mutatta be.

A Dortmund hazai pályán 2–0-ra nyert az Ingolstadt ellen. Igazából nem is az eredmény, vagy Aubameyang második félidőben szerzett két gólja miatt marad emlékezetes a találkozó, hanem Hummels öngólja miatt, amit a játékvezető nem adott meg, mondván a védő ellen szabálytalankodtak mielőtt huszonöt méterről a saját kapujába emelt. Nem biztos, hogy ez jó ítélet volt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Werder Bremen–Hertha BSC 3–3 (Bartels 67., C. Pizarro 75. – 11-esből, S. García 77., ill. Darida 29., Plattenhardt 42., S. Kalou 71.)
Bayer Leverkusen–Hannover 3–0 (Kiessling 44., J. Hernández 63., 87. – az elsőt 11-esből)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 0–0
Borussia Dortmund–Ingolstadt 2–0 (Aubameyang 77., 86.)
Darmstadt–Schalke 0–2 (M. Meyer 43., L. Sané 53.)