Jelentős előnyben a Real és a Wolfsburg (videók)

A Roma–Real Madrid meccs nem úgy kezdődött, hogy a vendégek lényegében simán nyernek, hiszen a hazai együttes több veszélyes támadást is vezetett. Aztán a félidő közepén átvették az irányítást a madridiak és nyomasztó mezőnyfölénybe kerültek. Óriási nyomás alatt volt a Roma, de ennek ellenére sem alakult ki helyzet a Real előtt. A spanyol csapat nem találta el a kaput az első játékrészben.

A fordulás után azonban nem sokat kellett várni az első gólra. Az 57. percben Cristiano Ronaldo vette be a hazai kaput. A portugál úgy lőtte ki a bal felső sarkot, hogy egy védő lábán megpattant a labda. A gól után lendületben maradt – került – a Real Madrid, amelynek több ígértes lehetősége is volt, de a második gól csak a hajrában született meg: a 86. percben Jesé szerezte.

A játéknap másik mérkőzésén lényegében végig jobban futballozott a Wolfsburg, mint a pályaválasztó Genk. A hazaiak ennek ellenére is majdnem megúszták kapott gól nélkül az első félidőt, de a 44. percben Draxler mégis meg tudta szerezni a vezetést a német együttesnek. A fordulás után ugyanő volt eredményes, amikor elcsípte Renato Neto – az egykori Videoton játékos – rossz passzát és a kapus felett a hálóba emelt. A 60. percben azt hihettók, hogy Kruse gólja végleg eldöntött mindent, ám a hajrában Kums és Kalifa Coulibaly góljaival szépített a belga csapat, így azért kicsivel több izgalom maradt a visszavágóra, mintha sima három lett volna a két csapat között.

ROMA (olasz)–REAL MADRID (spanyol) 0–2 (0–0)
Róma, Stadio Olimpico, 55 612 néző. V: Královec (cseh)
ROMA: Szczesny – Florenzi (Totti, 77.), Manolasz, Rüdiger, Digne – Vainqueur (De Rossi, 77.), Pjanic, Nainggolan – Szalah, El Shaarawy (Dzeko, 64.), Perotti. Vezetőedző: Luciano Spaletti
REAL MADRID: Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco (Kovacic, 64.) – James Rodríguez (Jesé, 82.), Benzema, C. Ronaldo (Casemiro, 89.). Vezetőedző: Zinedine Zidane