BL: a Barcelona döntött, a Bayern döntetlen (videók)

A Barcelona az esélyeknek megfelelően nyert az Arsenal ellen idegenben, de ami a nem túl izgalmas első félidőben történt az még a katalánoknak is új. Amióta Luis Enrique a csapat edzője először fordult elő a Barcával, hogy az első félidőben nem találta el a kaput.

No, de aztán jött a második félidő és jött Lionel Messi. Pedig az argentin zseninek az eddigiek során nem ment Petr Cech ellen, hiszen eddig háromszor találkozott a kapussal, de egyszer sem tudott gólt szerezni ellene. A 71. percben aztán a bal oldalon Neymar, Suárez volt a labda útja, majd a jobbról érkező Messi elé került a labda, a támadó az átvétellel eldöntötte a kapust, majd a szinte üres kapuba lőtt (0–1).

A folytatásban sem sokat változott a játék képe. A 78. percben Suárez óriási helyzetbe került, de a kapufát találta el. A 83. percben pedig Flamini rúgott alá egy méreteset Messinek – 11-es. A büntetőt a sértett végezte el és ki is használta (0–2).

Ezzel lényegében el is dőlt, hogy melyik csapat jut el a következő körbe, mert az kevéssé valószínű, hogy az Arsenal idegenben ledolgozza a hátrányát.

A másik ágon is simának tűnt a meccs, ami végül nem lett az, bár a továbbjutásra igen komoly esélye van a Bayern Münchennek.

A 43. percig bíra a vendégek nyomását a Juventus, ám ekkor egy gyors jobb oldali akció végén Müller megszererezte a vezetést, az más kérdés, hogy Buffon előtt Lewandowski óriási lesen állt (0–1).

Az 55. percben aztán Robben olyan gólt szerzett, amivel kapcsolatban csak arról érdemes beszélgetni, hogy az idei BL-sorozat legszebb találata volt-e. Egy kontra végén Lewandowski egy kissé hosszan passzolt jobbra a holland elé, a csatár beérte a labdát, majd megindult vele befelé és végül úgy lőtt a jobb felső sarokba, hogy hat hazai védő áll a közelében.

A Juventus azonban nem adta fel és két gólos hátrányban jobban futballozott, mint addig bármikor is a meccsen.

A 63. percben Dybala használta ki, hogy a fiatal Kimmich ügyetlenkedett a tizenhatos előtt és szépített.

A 75. percben aztán az egyenlítés is összejöt. Morata fejelte középre a labdát, amire érkezett Sturaro – lemaradt róla Kimmich – és a kapuba talált.