BL: City hármas Kijevben (videók)

Annak ellenére sem volt unalmas a PSV–Atlético Madrid mérkőzés, hogy nem esett gól. Mindkét csapat jól futballozott, több helyzetet is kialakított, de a kapusok jó napot fogtak ki.

Íme egy Zoet bravúr az első félidő közepéről. Griezman nem tudta elpasszolni a labdát a holland kapus mellett.

A második félidőben az Atlético volt kezdeményezőbb, még gólt is szerzett a 62. percben, de Diego Godín két kézzel rátámaszkodott a védőjére, mielőtt a kapuba fejelte a labdát, így a játékvezető lefújta a helyzetet. Nem sokkal később emberelőnybe került az Atlético, mert Pereiro megkapta  a második sárgáját.

A vendégek ezzel lényegében azt elérték, hogy biztosan nem kaptak ki, így kicsit vissza is vettek a tempóból. A PSV nagyot küzdött ezen a meccsen, de a győzelem nem jöhetett össze. A vendégek vezetőedzője Diego Simenone mindenesetre végig együtt élt a játékkal.

Az Atlético az első spanyol csapat, amely nem tudta megnyerni tavaszi nemzetközi kupamérkőzését. A BL-ben és az EL-ben eddig a Real Madrid, a Barcelona, a Sevilla, a Valencia, a Villareal és az Athletic Bilbao is legyőzte riválisát.

A Manchester City 3–1-es győzelmével lényegében a továbbjutást is eldöntötte Kijevben. Az angol csapat ráadásul végig uralta is a mérkőzést, amelyen Agüero már a 15. percben megszerezte a vezetést.

Agüero a második gólban is benne volt, igaz azt nem ő, hanem David Silva szerezte még az első félidő hajrájában. A találatot mintaszerű akció előzte meg, a hazaiak csak nyomozták a labdát.

A fordulás után némi reményt adott a hazaiaknak Vitalij Bujalszkij lövése utáni gól, amihez kellett Nicolás Otamendi két szerencsétlen mozdulata is.

Ezt követően azonban nem kapott lendületet a Dinamo, sőt egészen unalmas lett a találkozó. A párharc első meccsét végül Yaya Tourú lövése zárta le az utolsó percben, ami valószínűleg továbbjutást is ér a Citynek.

PSV (holland)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 0–0
Eindhoven,
Philips Stadion, 34 948 néző. V: Orsato (olasz)
PSV: Zoet – Arias, Bruma, H. Moreno, Willems – Van Ginkel, Pröpper, Guardado (Hendrix, 75.) – Narsingh (Isimat-Mirin, 65.), Pereiro, Locadia (Lestienne, 86.). Vezetőedző: Phillip Cocu
ATLÉTICO: Oblak – Juanfran, Godín, Szavics, Filipe Luís – Gabi, Koke – Saúl (Correa, 74.), Ó. Torres, Griezmann – Vietto (F. Torres, 61.). Vezetőedző: Diego Simeone
Kiállítva: Pereiro (68.)

DINAMO KIJEV (ukrán)–MANCHESTER CITY (angol) 1–3 (0–2)
Kijev, Olimpiai Stadion, 53 691 néző. V: Lahoz (spanyol)
DINAMO KIJEV: Sovkovszkij – Danilo Silva (Makarenko, 66.), Dragovic, Hacseridi, Vida – Ribalka, Harmas (Miguel Veloso, 31.) – González, Bujalszkij, Jarmolenko – Teodorczyk (Júnior Moraes, a szünetben). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
MANCHESTER CITY: Hart – Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – D. Silva, Y. Touré, Sterling – Agüero (Iheanacho, 91.). Menedzser: Manuel Pellegrini
G: Bujalszkij (59.), ill. Agüero (15.), D. Silva (40.), Y. Touré (90.)