EL: a Liverpool nyerte az angolok csatáját (videó)

A Liverpool a Manchester United csapatát fogadta az Európa Liga nyolcaddöntőjének odavágóján. Klopp együttese pedig nem tökölt, nagyon meghúzta az első félidőt, abszolút fölénybe játszottak a hazaiak és a 20. percben még egy büntetőhöz is jutottak. Depay buktatta a felfutó Clyne-t a vonalon és a bíró kis hezitálás után megadta a tizenegyest, amit Sturridge értékesített.

A gól után is a Liverpool nyomott még, több ordítóan nagy ziccere volt a hazai csapatnak, de De Gea elképesztően jól állta a sarat és életben tartotta a United reményeit. A második félidőben már kicsit magához tért a MU, de ettől függetlenül nem említeni való helyzetük, és a Pool is kicsit visszább vett, inkább távoli lövésekkel próbálkoztak. Majd a 73. percben Lallanát indították a szélen (kicsit lesről indult az angol középpályás), aki betette középre a labdát, ahol Firmino érkezett és duplázta meg a hazaiak előnyét.

A végeredmény maradt 2-0, ezzel pedig nagy gondba van Louis Van Gaal csapata, hiszen extra teljesítményt kell nyújtania a Manchester Unitednek, hogy legyen még esélye a továbbjutásra.

A 21:05-kor kezdődött mérkőzések eredményei:

Villareal - Leverkusen 2-0 (Bakambu 4., 56.)
Sparta Praga - Lazio 1-1 (Frydek 13., ill. Parolo 38.)
Athletic Bilbao - Valencia 1-0 (Garcia 20.)
Liverpool - Manchester United 2-0 (Sturridge 11-esből 20., Firmino 73.)