Liverpooli titok

Amikor a Borussia Dortmund 3–1-re vezetett az Anfield Roadon, akkor kevesen mondták azt, hogy a Liverpool még három gólt tud szerezni és bejutt az Európa-liga legjobb négy csapata közé. A vörösök azonban nem adták fel és 4–3-ra nyertek, így továbbjutottak.

Elképesztő, de nem ez az első eset, hogy `Pool csodát tesz.

A Liverpool teljesítette a labdarúgás történetének egyik legnagyobb feltámadását. A csapat a 2005-ös BL-döntőben 0–3-ról egyenlített ki az olasz Milan ellen és végül tizenegyesekkel elhódította a kupát. Nyilván volt már nem egy olyan párharc, amikor egy csapat komolyabb hátrányt is ledolgozott már, de ez azért az európai klubfutball csúcsmérkőzése volt.

Aztán ott volt a 2006-os FA-kupa döntő, amikor a West Ham gyorsan elhúzott 2–0-ra. Egyenlített a Liverpool, majd újra vezetett az esélytelenebbnek tartott csapat, de Gerrard a 91. percben egyenlített. Hosszabbítás, majd tizenegyesek és a Liverpool megnyerte a sorozatot.

Aztán felidézhetjük a 2001-es UEFA-kupa finálét, amelyben a spanyol Alavés volt a Liverpool ellenfele. Akkor annyiban más volt a helyzet, hogy végig az angol csapat vezetett, a hosszabbításban pedig aranygóllal nyert 5–4-re.

Drámai meccset nem csak néhány évvel, hanem néhány hónappal ezelőtt is találunk. A Liverpool a Norwich City vendége volt. A hazai együttes 3–1-re vezetett, majd a 75. percben már a `Poolnál volt az előny. Aztán a 91. percben egyenlített a Norwich, de négy perccel később érkezett Lallana és megszerezte csapata ötödik gólját, így 5–4-re nyertek a vörösök.

Elképesztő csapat. Mi lehet ennek a hátterében? Valószínűleg az a mentális erő, amit csak a Liverpool szurkolói tudnak adni egy csapatnak. Ez átragad a játékosokra, akik nem ismernek lehetetlent.