BL: Elképesztő Barcelona – videók

A 95. percben szerezte a mindent eldöntő gólt a Barcelona, amely a BL történetében először jött ment tovább 0–4 után. A Dortmund is a nyolc között.

Barcelona–PSG 6–1 (Suárez 3., Kurzawa 40. – öngól, Messi 50. – 11-esből, Neymar 88., 90. – a másodikat 11-esből, S. Roberto 95., ill. Cavani 62.)

A katalánok olyan totális futballt mutattak be az első félidőben, amilyet már rég láttunk a csapattól – nem is csoda, hiszen négy gól volt a hátrány. Ennek megfelelően Suárez góljával a 3. percben vezetett is a csapat.

A PSG lényegében csak az időt húzta az első félidőben, nem is csoda, hogy óriási hazai fölénnyel teltek a percek és a hajrában jött az újabb gól, igaz ehhez kellett Kurzawa bénázása is.

A fordulás után gyorsan jött a harmadik gól. Neymar esett el a tizenhatoson belül, a jogos tizenegyest Messi értékesítette.

A meccs előtt azt mondta Luis Enrique, a katalánok edzője, hogy biztosan lesz olyan pillanat a meccsen, amikor a csapata közek áll a továbbjutáshoz. Ez volt az, de aztán távolodott a lehetőség, mert Cavani szépített.

Aztán visszatért az esély, amikor a hajrában Neymar vágott egy óriási gólt szabadrúgásból.

Sőt! Ezt követően Suárez esett el a 16-oson belül, járt a tizenegyes, Neymar be is lőtte. Volt még öt perc hosszabbítás.

És a 95. percben Neymar ívelése után Sergi Roberto emelésével megszerezte a hatodik gólt is!

A Barcelona ezzel történelmet írt! A katalán csapat az első, amely 0–4 után tovább tudott jutni európai kupában! Hihetetlen este volt!

Dortmund–Benfica 4–0 (Aubameyang 4., 61., 85., Pulisic 59.)

A hazaiak eggyel kaptak ki Lisszabonban és a negyedik percben már el is tűnt ez a hátrány, mert a vendégek egyedül hagyták Aubameyangot a meccs első szöglete után.

A hazaiak fölényben voltak az első félidőben is, de a második játékrészben aztán két perc alatt lezavarták az egészet. Előbb Pulisic volt eredményes.

Majd a 61. percben Aubameyang is kihasználta a lehetőségét – ezzel minden el is dőlt.

A hajrában Aubameyang még egyszer betalált, ami azt is jelentette, hogy ő lett az első afrikai játékos, aki triplázni tudott a BL kieséses szakaszában.

A két meccs alapján a Dortmund megérdemelten jutott a nyolc közé.