BL-töri: a csapat, amelyik képtelen kevés gólos meccset játszani

Az elmúlt negyedévszázadban a Liverpool számtalan emlékezetes és rengeteg gólt hozó párharcot vívott Európában. A Manchester City személyében most tökéletes játszótársat kaptak, hogy folytatódjon a gólcunami és a thrillermeccsek sorozata.

Fotó: The Guardian

2001-es UEFA-kupa finálé: Liverpool-Deportivo Alaves 5-4 - aranygóllal nyernek az angolok

2005-ös Bajnokok Ligája finálé: Liverpool-AC Milan 3-3 - tizenegyesekkel nyernek az angolok, miután a félidőben 3-0-ra vezet a Milan

2009-es Bajnokok Ligája negyeddöntő: Chelsea-Liverpool 4-4 - összesítésben továbbjutnak a londoniak 7-5-el, ám a visszavágó 83. percében csupán egy gólra a továbblépéstől a Vörösök

2016-os Európa-liga negyeddöntő: Liverpool-Borussia Dortmund 4-3 - összesítésben továbbjut a Liverpool 5-4-el, a visszavágó hosszabbításának perceiben harcolják ki az elődöntős szereplést

A Liverpool számtalan emlékezetes mérkőzéssel kápráztatta már el az európai labdarúgás szerelmeseit, a fent citált példák csak kiragadott pillanatok a labdarúgás elmúlt negyedévszázados történetéből, a Bajnokok Ligája idei kiírásának negyeddöntőjében pedig a Vörösök megkapták a tökéletes játszópajtást a Manchester City személyében, hogy újabb klasszikus sorokat írjanak a futball történelemkönyvébe. Az Alaves elleni aranygólos UEFA-kupa thrillert, vagy a Milan elleni 2005-ös BL-finálét már sokan, sok helyen megénekelték, ám akadt olyan gólpárbajuk is a sorozatban, amiből nem ők jöttek ki győztesen.

A Bajnokok Ligája 2008/2009-es kiírásában a Liverpool egy laza 5-0-val pottyantotta ki a Real Madridot a sorozat nyolcaddöntőjében, a következő körben pedig a bajnoki rivális Chelsea várt rájuk. Az első találkozót az Anfield Roadon elveszítették a Vörösök 3-1-re, nagy bravúrra lett volna tehát szükségük a visszavágón a továbbjutás kiharcolásához. A Liverpool - amolyan liverpooli módi szerint - el is szaggatta láncait, szűk fél óra kellett nekik ahhoz, hogy ledolgozzák kétgólos hátrányukat. Előbb Fábio Aurélio vette be Petr Chech kapuját, majd Xabi Alonso növelte a liverpooli előnyt tizenegyesből, ezzel úgy vonulhattak szünetre a felek, hogy a vendégek egyetlen gólra álltak a továbbjutástól.

A fordulás után a Chelsea mozgósította tartalékait, Drogba hat perccel a második félidő kezdete után nehéz helyzetbe sodorta a Vörösöket, majd Alex szabadrúgásból szerzett bődületes bombagóljával gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutást. Frank Lampard találata már csak egy sokadik késszúrás volt a Liverpool testén, de nem a Vörösökről lenne szó, ha nem próbáltak meg volna innen is felállni. Lucas Leiva megpattanó lövésével, valamint Kuyt fejes góljával ismét magukhoz ragadták a vezetést, de már csak hét percük maradt arra, hogy egyetlen gólocskát a londoni kapuba tuszkoljanak valahogy. A hajrában meg is érkezett a következő találat, ám ezt a liverpooliak nagy bánatára Frank Lampard jegyezte, aki ezzel végleg lezárta a továbbjutás kérdését.

A Chelsea a következő körben a Barcelona ellen búcsúzott, a Liverpool pedig hosszú böjtre kényszerült a BL-ben: a Vörösök kilenc év után lehetnek ott ismét a legjobb nyolc között az első számú európai kupasorozatban, a Premier Leagueben lejátszott két bajnokijukból kiindulva pedig mi, futballrajongók dörzsölhetjük a tenyerünket, mert biztosan két fantasztikus mérkőzést játszanak majd a negyeddöntőben Manchester City ellen.