Jürgen Klopp gólpasszkirályt faragott a favágóból

James Milnerről nem a pengés, finom megoldások jutnak először eszünkbe, de a Liverpool mestere megtalálta tökéletes pozícióját a csapatban, a középpályás pedig meg is hálálja a bizalmat.

Fotó: Liverpool FC

Érdekes statisztika látott napvilágot a Bajnokok Ligája negyeddöntők első mérkőzéseit követően, mondjuk ki kerek-perec: James Milner vezeti a gólpasszkirályok listáját. Nem Lionel Messi, nem Cristiano Ronaldo, nem Kevin De Bruyne, nem Eden Hazard, hanem James Philip Milner.

Milnerre sosem volt igazán jellemző a zsuga bonító, mindig is inkább a zongoracipelő, rakkolós középpályás - adott esetben védő - szerepét töltötte be csapataiban. Tegyük hozzá rögtön, nagyon-nagyon hasznosan. A Liverpool középpályása hetedik gólpasszát osztotta ki a Manchester City ellen 3-0-ra megnyert negyeddöntőben, amivel olyan klasszisokat ért utol az örökranglistán mint Xavi, vagy Zlatan Ibrahimovic.

A rekordot Neymar tartja nyolc assziszttal még a tavalyi szezonból, így ha Milner a City elleni visszavágón is ki tudja szolgálni valamelyik társát, úgy, hogy az gólra is váltsa a helyzetet, akkor holtversenyben felléphet az első helyre. Nem semmi, ebben pedig vastagon benne van Jürgen Klopp keze is.

A német zsenire már a Dortmundnál is jellemző volt, hogy soha nem neki volt a legerősebb kerete, mégis minden játékosának megtalálta a tökéletes szerepét a csapaton belül, amitől a futballisták igazán erős egységet tudtak alkotni. Ezért tudtak ellavírozni a BL-döntőig és ezért tudták ideig-óráig megtörni a Bayern dominanciáját.

Milner a Liverpoolnál amolyan Jolly Jokere a szemüveges trénernek, kicsit hasonló szerepkörben mozog, mint anno a sárga-feketéknél Kevin Großkreutz, akiből szintén csak Klopp tudta kihozni a maximumot - vagy még annál többet is.

A Vörösök igazán kényelmes helyzetből várhatják a City elleni negyeddöntő visszavágóját, de azért nem dőlhetnek teljesen hátra, viszont azt is Jürgen Klopp számlájára kell írnunk, hogy vissza tudta fogni csapatát, így az nem szaladt bele ugyanúgy a késbe, mint a Premier Leagueben 4-3-ra megnyert mérkőzésen - meg tudta őrizni három gólos előnyét és még csak kaput eltaláló lövést sem engedélyezett a világoskékeknek.