Előrehozott döntőt rendeznek az EL-ben és a BL-ben is

Pénteken kisorsolták mindkét európai kupasorozat elődöntőit, ami után bosszankodhatnak a végső esélyesek: Arsenal-Atlético Madrid és Bayern München-Real Madrid elődöntőket láthatunk.

Fotó: uefa.com

Bajnokok Ligája

Drámai körülmények között jutott be zsinórban nyolcadik alkalommal a legjobb négy közé a kétszeres címvédő Real Madrid, amely könnyen lehet, hogy elbúcsúztatta a Bajnokok Ligájától Gianluigi Buffont. A Bayern München német precizitással menedzselte le a Sevilla elleni negyeddöntő visszavágót és az idegenben aratott 2-1-es győzelme elég volt ahhoz, hogy kvalifikáljon a legjobb négy közé. A fináléba azonban csak az egyikük juthat, ugyanis a kijevi finálé nagykövete, Andrij Sevcsenko összesorsolta a két gigászt.

Kisebb meglepetésre a Liverpool kettős győzelemmel ejtette ki a végső győzelemre is esélyes Manchester Cityt, különösen a negyeddöntő első találkozóján nyújtott lehengerlő teljesítményt Jürgen Klopp együttese. Az AS Roma az idei év szenzációját okozva, 4-1-es idegenbeli vereséget követően 3-0-ra gyűrte le a visszavágón az FC Barcelonát és a sorozat egyik legnagyobb feltámadását bemutatva jutott a finálé kapujába. Az egyik csapat tovább írhatja tündérmeséjét, ugyanis egymás ellen küzdenek meg a továbbjutásért.

Az elődöntők első mérkőzéseit április 24-én és 25-én, a visszavágókat május 1-én és 2-án, a döntőt május 26-án Kijevben rendezik.

Bajnokok Ligája, elődöntők

Bayern München-Real Madrid
Liverpool-AS Roma

Európa-liga

Péntek délben megtartották az Európa-liga elődöntőinek sorsolását, ahol négy csapat várta nagy izgalommal a fejleményeket. Csütörtök este az Olympique Marseille egy őrült mérkőzésen búcsúztatta Gulácsi Péteréket egy 5-2-es győzelemmel, míg a Salzburg hatalmas meglepetésre, 1-0-s hátrányból felállva 4-1-re győzte le a Laziot. A pénteki sorsoláson kiderült: egyikük biztosan ott lesz a lyoni fináléban, hiszen egymás ellen küzdenek meg az egyik kiadó helyért.

A másik ágon előrehozott döntőt rendeznek, ahol az Arsenal az Atlético Madriddal csap össze - ezt akár Bajnokok Ligája elődöntőnek is el lehet képzelni. A spanyolok a csütörtöki negyeddöntő visszavágón egy gólt meg tudtak őrizni a hazai pályán kiharcolt kettőből a Sporting ellen, míg az angolok alaposan ráijesztettek szurkolóikra, de végül 6-3-as összesítéssel búcsúztatták a CSZKA Moszkvát.

Az elődöntők első mérkőzéseit április 26-án, a visszavágókat egy héttel később, május 3-án játsszák, a sorsolás értelmében az első mérkőzéseket a Marseille és az Arsenal játssza hazai pályán.

Európa-liga, elődöntők

Olypique Marseille-FC Salzburg
Arsenal-Atlético Madrid

Arsenal,AS Roma,Atletico Madrid,Bajnokok Ligája,Bayern München,Európa Liga,Liverpool,Real Madrid