BL-töri: patinás párharccal zárul a sorozat Kijevben

A Liverpool és a Real Madrid közös történelmének könyve nem tartalmaz sok fejezetet az európai klubfutball színpadáról, a szombati BL-döntőre hangolódva eddigi találkozásaikat idézzük fel.

Fotó: Evening Standard

Egyedülálló bravúrra készül a királyi gárda szombat este Kijevben, a spanyol futball ékkövének számító együttes első csapatként triplázhat az első számú európai kupasorozatban, amióta Bajnokok Ligájának hívják. Ehhez persze az idén lehengerlő futballal előrukkoló, BL-gólcsúcsot döntő Liverpoolnak is lesz egy-két szava, s ha nem is mostanában, de találkoztak már a felek európai kupa fináléjában.

Az 1980/1981-es idény végén Párizsban randevúztak a csapatok a BEK-döntőben, ahol az 1970-es évek legdominánsabb klubcsapata, a Liverpool hetedik nemzetközi trófeáját készült elhódítani, míg az 1960-as években taroló királyiak nyolcadik európai trófeájuk bezsebelésére készültek. A párizsi döntőben mindössze egyetlen találat született, amit Alan Kennedy, a liverpooliak bekkje szerzett a találkozó 81. percében. Az angolok sikerével Bob Paisley első menedzserként hódította el a BEK-serleget ugyanazzal a klubcsapattal, a győztes gólt szerző Kennedy pedig úgy emlékezett vissza hazatérésükre, hogy egész Liverpoolt ellepték a vörös és kék mezes szurkolók, hiszen még a nagy városi rivális Everton szimpatizánsai is megünnepelték a hatalmas sikert.

Ezután 27 évig nem találkoztak a csapatok a nemzetközi kupaporondon, amikor a Bajnokok Ligája 2008/2009-es kiírásának nyolcaddöntőjében összesorsolták őket. Liverpoolban ismét a hazaiak örülhettek, Benayoun 82. percben szerzett találatával 1-0-s előnnyel utazhattak Madridba, hogy ott aztán a királyi gárda történetének legsúlyosabb vereségét mérjék a Realra. A Rafael Benítez irányította Vörösök 4-0-ra intézték el a hazaiakat a Santiago Bernabeuban, összesítésben pedig 5-0-val jutottak a következő körbe.

A 2014/2015-ös idényben érkezett el a madridiak számára a visszavágás ideje, igaz, közel sem olyan kiélezett helyzetben találkoztak ekkor a felek, mint az előző három alkalommal, de a bosszú így is nemesre sikerült. Az azonos kvartettben szereplő együttesek először Liverpoolban feszültek egymásnak és a Real már az első félidőben lerendezte a mérkőzést, Karim Benzema duplájával és Cristiano Ronaldo gólával 3-0-ra vezettek 45 perc játékot követően - a második félidőben már nem is született több találat. A madridi "visszavágón" csupán egy gól született, amit az a Karim Benzema szerzett, aki ezúttal is pályára léphet a kijevi fináléban.

Hogy folytatódik-e a madridi győzelmi széria, vagy a Liverpool ismét felülkerekedik-e a Realon, kiderül szombat este.