BL: már az első játéknap is remek meccseket hozott – videó

Kecskés István

A Barcelona sima sikerrel kezdte a BL-szezont, az Inter drámai meccsen tért vissza az elitbe, a Liverpool fantasztikus mérkőzést hozott össze a PSG-vel, a Atlético nagyot mentett Monaco-ban.

Fordulatos meccs, nagy harc volt Liverpoolban

Igazi rangadó volt a Liverpool–PSG találkozó, amit egy hosszabbításban szerzett góllal a hazaiak nyertek meg.

Jól kezdtek a vörösök, beszorították a francia sztárcsapatot a kapu elé, és a félidő első 15 perce után már hat hazai szögletet számlálhattunk. A harmincadik percben aztán Sturridge került nagy helyzetbe és nem is hibázott.

Hat perccel későb 11-eshez jutott a Liverpool. A Wijnaldum buktatásáért megítélt büntetőt Millner értékesítette.

A vendégeknek még az első félidőben összejött a szépítés. A 40. percben egy balról érkező beadás lesen találta volna a középen álló Cavanit, aki nem ér labdához, ellenben a jobb oldalon érkező Meunier 10 méterről kilőtte a bal alsót.

A fordulás után jobban futballozott a PSG és a 83. percben egyenlített is. Szalah passzolta el a labdát, amit aztán Neymar passzolt Mbappé elé, aki nem is hibázott.

A 87. percben Alexander-Arnold szabadrúgása után a labda a sorfalról a jobb kapufára vágódott, s szinte már be is írhattuk a döntetlent, ám a 92. percben jött a csereként beállt Firmino és eldöntötte a meccset.

Olyan volt a meccs, amilyet vártunk: szikrázó, lendületes, fordulatos.

Az este másik rangadóján a spanyol Atlético Madrid 16 perc után hátrányba került a Monaco stadionjában. A francia együttes Grandsir góljával szerzett vezetést.

A Szuperkupa-győztes Atleti még a szünet egyenlíteni tudott Diego Costa találatával.

Sőt a spanyolok a pihenő előtt fordítani is tudtak, bár ekkor még nem sokan gondolták, hogy ezzel a Jose Maria Gimenez góllal el is dőlt a találkozó.

Az FC Barcelona hazai pályán győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, a B csoport másik mérkőzésén pazar hajrájának köszönhetően nyert az Internazionale.

A B csoport barcelonai mérkőzésén Lionel Messi szerzett vezetést szabadrúgásból a PSV Eindhoven ellen, majd Ousmane Dembélé volt eredményes egy látványos szóló végén. Ezután ismét Messi talált be, és bár a katalánok a francia Samuel Umtiti kiállítása miatt emberhátrányban fejezték be a meccset, az argentin csatár megszerezte harmadik találatát is, szinte lemásolva második gólját.

Ezzel Messi lett az első játékos, aki nyolc mesterhármasig jutott a BL történetében. Csapata 2013 májusa óta veretlen hazai pályán a Bajnokok Ligájában.

Milánóban a Tottenham Hotspur szerzett vezetést a dán Christian Eriksen némileg szerencsés, megpattanó lövése után. A hajrában előbb Mauro Icardi bombagóllal egyenlített, aztán az uruguayi Matias Vecino egy szöglet után a győztes találatot is megszerezte az Internek. Ez már sorozatban az ötödik tétmérkőzés volt, amelyen a nyári világbajnokság gólkirálya, Harry Kane nem talált a hálóba.