Lewandowski nyomdokain a szerb szupercsatár

Luka Jovic parádés teljesítménnyel hívta fel magára a Bundesliga-rajongók táborának figyelmét. A szerb támadó meg sem állt öt gólig a Düsseldorf elleni bajnokin.

Fotó: sport.de

Kifejezetten jól kezdte a Bundesliga új idényét a másodosztályból frissen feljutó Fortuna Düsseldorf, ám az utóbbi hetekben alaposan visszaestek a tabellán. Utoljára a Hoffenheim bravúros legyőzése okozott igazán nagy örömöt a piros-fehérek szurkolóinak, azóta kikaptak a Leverkusentől, a Nürnbergtől és a Schalkétól is, az Eintracht Frankfurt elleni mérkőzést pedig már a kieső zónából várhatták. Ezzel együtt az eddig lejátszott hét fordulóban csak 11 gólt kaptak, ami azért nem túl acélos teljesítmény, de egy újonc gárdának simán vállalható.

Arra azonban nem készülhettek a Fortuna játékosai, ami péntek este történt velük. Luka Jovic második idényét tölti kölcsönben a Frankfurtnál, egyébként a Benfica játékosa, a 20 éves szerb támadó az előző idényben 22 alkalommal lépett pályára a Bundesligában, kilencszer kezdőként és lőtt is nyolc gólt, amivel megerősítette az Eintracht vezetőségének azon döntését, hogy továbbra is érdemes Németországban tartani (két évre vették kölcsön a portugáloktól).

Jovicot hazájában nemes egyszerűséggel a "szerb Falcaóként" emlegetik, hiszen nagyon gyors és elképesztően gólérzékeny támadó, nem mellesleg a Crvena zvezda történetének legfiatalabb gólszerzője: 16 évesen öt hónaposan és öt naposan vette be az Újvidék kapuját a szerb élvonalban 2014. május 28-án. És most már a Bundesligában is tart egy olyan rekordot, amit nem mostanában fognak megdönteni.

A Frankfurt csatára ötször vette be a Düsseldorf kapuját péntek este, amivel három csúcsot döntött meg egy csapásra: ő lett a Bundesliga legfiatalabb játékosa, aki mesterötöst tudott elérni (20 évesen és 300 naposan), de az első Frankfurt-játékos is, akinek sikerült ilyen teljesítményt nyújtania. A harmadik rekordot már harmadik találatával megdöntötte, ugyanis szerb játékos még sosem tudott három vagy annál több gólt szerezni egy mérkőzésen a német élvonalban. Öt gólt egyébként utoljára Robert Lewandowski szerzett egy mérkőzésen, igaz, neki kilenc perc alatt sikerült megsoroznia a Wolfsburgot.