Ezen a Real Madridon már csak Ibrahimovic segíthet

Régen látott pocsék formában futballozik mostanában a BL-címvédő királyi gárda, télen pedig mindenképpen csatárt vásárolnának.

Fotó: Daily Post

S hát ki is lehetne jobb választás egy gólínségben szenvedő gárda számára, mint a futballvilág legnagyobb és legemblematikusabb vándora, a jelenleg a Los Angeles Galaxyban ügyködő Zlatan Ibrahimovic. A svéd klasszis bárhol futballozott eddig pályafutása során, mindenhol gyorsan sikerült beilleszkednie és játékrendszertől függetlenül mindenhol szórta a gólokat.

Pontosan erre lenne most szüksége a szenvedő Realnak, amely immáron öt mérkőzés óta képtelen meccset nyerni, ráadásul 481 percen keresztül gólt sem tudtak szerezni - ezt a rettentő szériát legalább megtörte Marcelo gólja a Levante ellen 2-1-re elveszített bajnokin. Ez a 481 perces gólcsend egyébként a királyi gárda történetének leghosszabb ilyen jellegű sorozata és 2009 óta először fordult elő a Real Madriddal, hogy zsinórban három tétmérkőzést is elveszített.

A Cadena Ser rádióállomás szerint a madridiak mindenképpen szeretnének csatárt igazolni, s erre akár már januárban sor kerülhet, különösen ha igaznak bizonyulnak a Benzema távozásáról szóló pletykák. Ibrahimovic viszont már 37 éves, tehát mindenképpen csak vészmegoldás lenne, de a La Liga hetedik helyén szerénykedő Realnak most mindennél fontosabb, hogy egy karakteres futballista kirántsa őket a gödörből.

A svéd támadónak nem lenne ismeretlen a spanyol pontvadászat, a 2009/2010-es idényben éppen a Real legnagyobb riválisánál, a Barcelonában futballozott, akkor 45 mérkőzésen lépett pályára és 21 gólt szerzett, de összerúgta a port Pep Guardiola vezetőedzővel, ezért gyorsan távozott.