Ha a Clásico-blama után sem rúgják ki Lopeteguit, akkor soha

Egyáltalán nem érezte meg Lionel Messi hiányát a címvédő gránátvörös-kék együttes a La Liga csúcsrangadóján, Luis Suárez mesterhármast szerzett, Coutinho és Vidal is betalált.

Fotó: AP

Közel egy évtizede nem rendeztek El Clásicót Lionel Messi és Cristiano Ronaldó nélkül, ám mivel a portugál klasszis nyáron a Juventusba igazolt, az argentin zseni pedig karját törte a Sevilla ellen, most újra a két nagyágyú nélkül feszültek egymásnak a spanyol futball uralkodói.

A találkozót megelőzően a Barcelona a tabella második helyét foglalta el az éllovas Sevilla mögött, a Real viszont pocsék formában várta az összecsapást: Julen Lopetegui együttese legutóbbi négy bajnokiját nem tudta megnyerni és szégyen szemre csak a tabella kilencedik helyén kullogott.

Ahogy azt a közhely-puffogtatás nagymesterei szokták megfogalmazni, a felek a találkozó elején ismerkedtek egymással, magyarán senki nem vállalt különösebb kockázatot, de a Barcelona azonnal lecsapott a Real Madrid első komoly hibájára: a tizedik percben Jordi Alba hozta kihagyhatatlan helyzetbe Philippe Coutinhót, aki a Real-védők erdejében a vendég kapuba lőtt.

A királyi gárda nem igazán tudott reagálni a bekapott gólra, kósza lövések ugyan érkeztek Marc-André Tes Stegen kapujára, de egyikben sem lapult ott a veszély. Szűk fél óra elteltével még nehezebb helyzetbe került a Real, Raphael Varane vágta fel Luis Suárezt a tizenhatoson belül, s bár a játékvezető első blikkre nem ítélt tizenegyest, a videóbíró segítségére sietett. A sértett maga állt oda a büntetőhöz és magabiztosan értékesítette azt.

A nagy Barcelona fölény egy Rafinha-góllal semmisíthette volna meg igazán az ősi riválist, de a brazil nem sokkal kapu fölé tekert, de az első félidő után így is magabiztos előnnyel mehetett pihenni a hazai csapat.

A szünet jót tett a madridiaknak, az 50. percben pedig meg is érkezett a szépítő gól, Isco beadását Ter Stegen éppen Marcelo lábára ütötte, a brazilnak nem volt nehéz dolga, hogy a kapuba juttassa a játékszert.

Modric egy kapufányira járt ezután az egyenlítéstől, de Suárez is eltalálta a felső lécet, s hiába járt közel az újabb gól megszerzéséhez a Real Madrid, a 75. percben Suárez végleg eldöntötte a három pont sorsát. Az uruguayi csatár egy kontrát zárt le egy remek fejessel.

A Real kitámadott az újabb gólokért, de így csak beleszaladt a késbe: Suárez megszerezte harmadik gólját is, ez pedig már a kilencedik találata volt a madridiak ellen.

A kegyelemdöfést Dembélé beadásából Vidal vitte be a madridi szívekbe, a chilei kiváló fejessel állította be az 5-1-es végeredményt.

A Barcelona a sikerrel visszavette a vezetést a La Ligában, Julen Lopetegui pedig vélhetően csomagolhat, mert ezt már aligha bocsájtják meg neki a Realnál.

La Liga, 10. forduló

Barcelona-Real Madrid 5-1 (Suárez 30., 75., 83., Coutinho 11., Vidal 87. ill. Marcelo 50.)