A hó hantolta el a hannoveri reményeket - videó

Ez már aztán tényleg a tipikus esete a szegény ember és az ág esetének. Szegény Thomas Doll bizony cseberből vederbe esett...

Fotó: Getty Images

Vasárnapi, Bayer Leverkusen elleni vereségének köszönhetően már-már reménytelen helyzetbe került a Hannover a a Bundesligában az élvonalbeli tagság megőrzését illetően, pedig Thomas Doll csapata kétgólos hátrányból állt fel a gyógyszergyáriak ellen a német élvonal 25. fordulójában. Kilenc mérkőzéssel a bajnokság vége előtt nyolc pont a Hannover hátránya a még biztos bennmaradást érő 15. pozícióban tanyázó Augsburg mögött, így némi csodára is szüksége lenne a bordó mezeseknek ahhoz, hogy a következő szezont ne a Bundesliga 2-ben kezdjék el.

Bundesliga: lassan készülhet a másodosztályra a Nürnberg és a Hannover - videó

A Bundesliga sereghajtója Szalai Ádámék otthonában kapott ki, Thomas Doll együttese hiába állt fel kétgólos hátrányból, a hajrában bukott el a Leverkusen ellen. Szalai Ádám ezúttal is csak a Hoffenheim cserepadján kapott lehetőséget csapata Nürnberg elleni bajnoki mérkőzésén, onnan nézhette végig, ahogy Patrick Erras kézzel állít meg saját tizenhatosán belül egy beadási kísérletet, a megítélt tizenegyest a hazaiak házi gólkirálya Andrej Kramaric értékesítette a 25.

A hannoveri időjárás egyébként finoman fogalmazva sem fogadta kegyeibe a csapatokat vasárnap délután, ugyanis a szakadó hó miatt az első félidőben félbe is kellett szakítani a játékot, ekkor a leverkuseniek már 2-0-ra vezettek. Márpedig ez "normális" körülmények között vélhetően nem lett volna így, ugyanis a találkozó 33. percében a hazaiak támadója Genki Haraguchi már a gyógyszergyáriak kapusát is elfektette és feladta postára a szépítő gólt, ám a tizenhatoson belül felgyülemlő hóban nemes egyszerűséggel megállt a labda néhány centiméterrel a gólvonal előtt.

A hannoveriek a második félidőben így is felálltak a kétgólos hátrányból, de pontot szerezniük ezúttal sem sikerült, ugyanis a találkozó hajrájában Kai Havertz bevitte a mindent eldöntő találatot. Thomas Dollnak tehát újabb vereséget kellett elkönyvelnie a hannoveri kispadon, irányítása alatt eddig hat mérkőzésből csupán egyet tudtak megnyerni az északiak öt vereség mellett, ami valljuk be, nem éppen az a fordulat, amire a klubnál számítottak. Most pedig még szerencséjük sem volt.