Leicesteri gólzápor (is) áztatta a Szent gyepet

Pokolian nagy pofont osztott ki a Leicester City péntek este a Southamptonnak a Premier League 10. fordulójának nyitómeccsén. Korábban egyetlen csapatnak sem sikerült kilenc góllal nyernie idegenben a PL-éra kezdete óta.

Fotó: Reuters

"Az egyik legnehezebb esténk volt a mai. A teljesítményünk katasztrofális volt, bocsánatkéréssel tartozom, a felelősséget pedig százszázalékosan magamra vállalom. Sosem láttam még csapatot így szerepelni, egy labdáért sem küzdöttünk meg."

Ezt nyilatkozta Ralph Hasenhüttl, a Southampton vezetőedzője péntek este. Valószínűleg nem aludhatott túl sokat az éjjel, vagy ha igen, akkor is borzasztóan, csapata ugyanis hazai pályán szenvedett 9-0-s vereséget a szakadatlanul zuhogó esőben. Kétségtelen tény, 2019. október 25-e fekete napként vonul be majd a Szentek történelemkönyvébe, a másik oldalról szemlélve viszont az egyik legnagyobb győzelmet könyvelhették el a Rókák.

A Leicester City előtt csupán egyetlen csapatnak sikerült 9-0-s győzelmet aratnia a Premier League-ben, 1995-ben a Manchester United verte el ennyire az Ipswich Townt, akkor Andy Cole mesterötössel szomorította a riválist, viszont a Vörös Ördögök hazai környezetben adták elő a nem mindennapi előadást. Érdekesség, hogy a győztes fél kapujában akkor és péntek este is egy Schmeichel állt, akkor Peter, most Kasper.

A találkozón Jamie Vardy és Ayoze Pérez is mesterhármast ért el, utóbbit meg is választották a találkozó legjobbjának, ráadásul a spanyol csatár legutóbb is három gólt lőtt a Southamptonnak, igaz, akkor még a Newcastle United színeiben. A Leicester City kezd a négy évvel ezelőtti önmagára emlékeztetni, jelenleg másodikok a tabellán és legutóbbi öt mérkőzésükből négyet is megnyertek, csupán a listavezető Liverpooltól kaptak ki egyetlen, a hosszabbítás utolsó percében bekapott góllal, és egy ponttal többet is szereztek tíz forduló alatt, mint a bajnoki címmel zárult idényükben.

"Szörnyű volt nézni ezt a meccset. Aki a szurkolóink közül itt maradt a végéig, az igazán nagy fanatikusa ennek a klubnak."

Ezt is Ralph Hasenhüttl mondta a találkozót követően. Nem véletlenül. A Southampton szurkolók közül sokan már az első félidőben elindultak haza.