Premier League: győzött a Chelsea, bajnok a Liverpool – videó

Szabó Róbert

A londoni együttes 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt, így hét fordulóval a bajnokság vége előtt biztossá vált, hogy a Liverpool 30 év után ismét bajnoki címet szerzett.

Fotó: TalkSPORT

Nagyszerűen kezdett a Liverpool közvetlen üldözője, hiszen a 15. percben előbb Bernardo Silva, majd a 19-ben Fernandinho hagyott ki nagy helyzetet. A vendég lehetőségek ellenére a 36. percben több nagy hazai esélyt követően Christian Pulisic használta ki a manchesteri védők hibáját, így megszerezte a vezetést a londoniaknak.

A fordulás után aztán nem kellett sokat várni az egyenlítő találat megszerzésére, hiszen az 55. percben Kevin de Bruyne egy fantasztikus szabadrúgásgóllal 1-1-re módosította az állást.

A folytatásban aztán minden esélye meg volt a Manchester Citynek arra, hogy életben tartsa a bajnoki cím esélyeit, viszont a 77. percben egy szabálytalanságot követően Fernandinho piros lapot kapott, a Chelsea pedig büntetőhöz jutott. A tizenegyeshez Willian állt oda, a brazil pedig nem hibázott, így megszerezte ismét a vezetést a londoniaknak.

Végül már újabb gól nem született a hátralévő időben, hiába hosszabbított videóbírózás miatt a játékvezető hat percet, így 2-1-re nyert a házigazda együttes, amelynek köszönhetően a Liverpool 30 év után ismét bajnoki címet nyert.

Premier League, 31. forduló

Chelsea–Manchester City 2-1 (Pulisic 36., Willian - 11-esből 78., illetve de Bruyne 55.)

korábban:

Burnley–Watford 1-0 (Rodriguez 73.)
Southampton–Arsenal 0-2 (Nketiah 20., Willock 86.)

kedden játszották:

Tottenham–West Ham United 2–0 (Soucek 64., Kane 82.)
Leicester City–Brighton 0–0

szerdán játszották:

Manchester United–Sheffield United 3–0 (Martial 8., 44., 74.)
Newcastle–Aston Villa 1–1 (Gayle 69., ill. el-Mohamedi 84.)
Norwich City–Everton 0–1 (M. Keane 55.)
Wolverhampton–Bournemouth 1–0 (Jiménez 60.)
Liverpool–Crystal Palace 4–0 (Alexander-Arnold 23., Szalah 44., Fabinho 55., Mané 69.)