Bajnokok Ligája: továbbment a Leipzig, lesz magyar érdekeltség a döntőben!

Gulácsi Péter csapata az RB Leipzig 2-1-re legyőzte az Atlético Madridot és így bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

Fotó: AFP
Akár a tavalyi döntő is megismétlődhetett volna a legjobb nyolc között, ám a portugál fővárosba két olyan gárda jutott, amely kettős győzelemmel búcsúztatta a Tottenhamet és a Liverpoolt. Természetesen Gulácsi Péter nevével kezdődött az RB Leipzig összeállítása az Atlético Madrid elleni lisszaboni negyeddöntőben, Willi Orbán viszont ezúttal a kispadon foglalt helyet a német csapatban. A lipcseieknél a legnagyobb hiányzónak Timo Werner számított, aki a Chelsea-be igazolása miatt nem léphetett pályára, míg az "matracosok" nem számíthattak a koronavírust elkapó Angel Correa és Sime Vrsaljko játékára.

Alaposan bekezdtek a csapatok a második negyeddöntő során: előbb a lipcsei Marcel Halstenberg majd a madridi Yannick Carrasco került helyzetbe az első negyedórában. Nem sokkal később Saul Nguez került kontaktusba Gulácsi Péterrel a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt, akárcsak José María Giménez kezezése miatt a túloldalon. Ezt követően egyre kevesebb esemény történt az első félidőben, Stefan Savic és Marcel Halsternberg ütközése okozhatott némi riadalmat a vezetőedzőknek, de mindketten folytatták a játékot. Az első félidő végül 0-0-ra végződött.

Fordulás után aztán előnybe került a Leipzig: Marcel Sabitzer mintaszerű beadását Dani Olmo fejelte a madridi kapuba. Az Atlético a bekapott gól után éledezni kezdett, de a 62. percben Renan Lodi hiába tört be a németek tizenhatosára, inkább feldobta magát és sárga lapot kapott.

Nyolc perccel később viszont már a tizenegyespontra mutatott Szymon Marciniak játékvezető, miután Klostermann felrúgta a csereként beküldött Joao Félixet. A büntetőt a sértett végezte el és kiegyenlített. A percek teltek és úgy tűnt 90 perc nem lesz elég ahhoz, hogy a két csapat döntésre vigye a továbbjutás kérdését.

A 87. percben aztán a semmiből megint előnybe került a Leipzig: a csereember Tyler Adams megpattanó lövése becsapta Jan Oblakot és a kapuban kötött ki. A  spanyolok a véghajrában mindent megtettek az egyenlítésért, igyekeztek nyomás alatt tartani Gulácsi kapuját, de nem tudtak egalizálni és így a Leipzig jutott a négy közé.

A lipcseiek ellenfele a legjobb négy között a PSG lesz, amelynek Lőw Zsolt a másodedzője, vagyis mindenképpen lesz magyar érdekeltség a Bajnokok Ligája döntőjében.

RB Leipzig-Atlético Madrid 2-1 (0-0)

Lisszabon, José Alvalade Stadion, zárt kapuk mögöttVezette: Marciniak (lengyel)
RB Leipzig: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer (Mukiele, 92.), Laimer (T. Adams, 72.), Kampl, Angelino – Nkunku (Haidara, 83.), Y. Poulsen, Olmo (Schick, 83.).
Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Szavics, J. Giménez, Lodi – Koke (Felipe, 92.), H. Herrera (Joao Félix, 58.), Saúl, Carrasco – M. Llorente, Diego Costa (Morata, 72.).

Sárga lap: Klostermann (70.), Kampl (82.), Haidara (87.) illetve Renan Lodi (62.), Gimenez (90+6.)
Gólszerző: Olmo (51.), T. Adams (88.), ill. Joao Félix (71. – 11-esből)