Bajnokok Ligája: visszavághat a Ferencváros a Dinamo Zágrábnak a harmadik körben

Szabó Róbert

Ismét a Dinamo Zágráb ellen fog megküzdeni a playoff körért a Bajnokok Ligája selejtezőjében a Ferencváros akárcsak egy évvel ezelőtt.

Fotó: Illyés Tibor/MTI

A zöld-fehérek a Celtic bravúros idegenbeli legyőzését követően továbbjutottak a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körébe, ahol a horvát Dinamo Zágráb, az izraeli Maccabi Tel-Aviv, az azeri Qarabag, a svájci Young Boys és a szerb Crvena Zvezda ellen került ki a fővárosiak ellenfele. A sors aztán a hétfői sorsoláson ismét a horvát együttest sodorta a Ferencváros elé, amely ellen majd hazai pályán vívhatja ki a továbbjutást a Bajnokok Ligája selejtezőjének utolsó körébe a magyar együttes.

A Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik köréből a győztes a negyedik körbe jut, ahonnan ha ki is esik már biztos az indulási joga az Európa-liga csoportkörében, míg a győztes a Bajnokok Ligája főtáblájára jut be. Ugyanakkor ha a Ferencváros elveszítené a horvátok elleni csatát akkor is még versenyben maradna az Európa-liga csoportkörért.

A Dinamo Zágráb elleni találkozót szeptember 15-én vagy 16-án a Groupama Arénában rendezik, a továbbjutás kérdése pedig egy mérkőzésen fog eldőlni.